Hodně mluvíš - Málo mluvíš - Vůbec nemluvíš - Začni psát - Každý se potřebuje vyjádřit

Obsluha webu

Obsah otevřeného odkazu

DESATERO PSANÍ

A

S

D

F

levá ruka

Ů

L

K

J

pravá ruka

Držte se uvedených zásad, dovedou vás úspěšně k cíli!

1. Prsty pokládejte do základní polohy a při psaní se vždy do ní vracejte! Zápěstí neopírejte o desku stolu, mějte zaoblené prsty (jako u hry na klavír), lokty držte u těla a dodržujte pro své zdraví ergonomii sezení.

2. Před začátkem každého cvičení, si pozorně přečtěte, co, jak a kolikrát máte psát. Nepochopené zadání program (umělá inteligence) vyhodnocuje jako chybu.

3. Při psaní se NEDÍVEJTE NA KLÁVESNICI, pouze sledujte opisovaný text.

4. Ze začátku dbejte na přesnost, protože rychlost přichází sama pravidelným tréninkem.

5. Mezerník pište jenom jedním palcem. Používejte ten, který je pro vás přirozenější. Obvykle píší praváci mezerník pravým a leváci levým palcem.

6. Soustřeďte se na psaní písmen, všechno ostatní hoďte za hlavu, jinak budete dělat chyby. Cítíte-li únavu, na chvíli si odpočiňte.

7. Pokud se vám zdá, že vás prsty neposlouchají nebo chybujete, opisovaná písmenka si potichu ří­kejte, aby to prstíkům bylo jasné.

8. Mějte trpělivost a nerozčilujte se! Program Vás někdy bude nutit opakovat ta cvičení, která Vám nešla a ve kterých děláte chyby. Je to součástí metodiky výuky psaní všemi deseti a tedy pro vaše dobro. Pohyby prstů se musejí tréninkem zautomatizovat tak, abyste psali bez dívání přesně a po nějaké době nemuseli přemýšlet nad tím, kterými prsty písmena píšete (věřte, že v té rychlosti to nebudete ani vnímat).

9. Při tréninku nepoužívejte zpětnou klávesu! Program Vám to při prvních šesti stech cvičeních stejně nedovolí.

10. Trénujte každý den, minimálně však 3krát týdně. Snažte se vždy projít alespoň 3-5 cvičení a průběžnou známku udržujte na hodnotě 1. Pokud vás ale nácvik přestane těšit, raději jej přerušte. V případě, že uděláte v tréninku delší pauzu (např. 14 a více dnů), výuka vás sama o několik cvičení vrátí, abyste si poslední zapomenutou látku zopakovali.

Tento web

Doporučuji

Zajímavosti

Copyright © 2012-2020 Všechna práva vyhrazena Škola DOMINIKA | hosting | Sdílej Školu Dominika na Facebooku
Škola DOMINIKA vás naučí velmi efektivní metodou psát všemi deseti a to v pohodlí vašeho domova.