Hodně mluvíš - Málo mluvíš - Vůbec nemluvíš - Začni psát - Každý se potřebuje vyjádřit

Obsluha webu

Obsah otevřeného odkazu

Aktuality

GRAMOTNOST KLÁVESNICOVÁ

Článek v časopise JOBMAGAZÍN rozhovor s Helenou a Jaroslavem Zaviačičovými.

Pro efektivní psaní textu není klíčovým předpokladem rychlé psaní, ale psaní bez potřeby dívat se na ruce. Kdo písmenka na klávesnici hledá zrakem, časem nabude rutiny a několik málo vteřin je vyťukává i značnou rychlostí. Ovšem tímto hledáním a následnou kontrolou napsaného textu na obrazovce s nezbytnými opravami je zaměstnán natolik, žezapomíná asi 2/3 toho, co už měl vymyšleno. Hlavním důvodem výuky psaní naslepo je tedy zachování vysoké intelektuální kapacity při převodu myšlenky do textového souboru. ... Celý článek: PDF

DOBRÉ RÁNO ČT – REPORTÁŽ O STENOGRAFII

s Helenou Matouškovou, Pavlem Rychetským, Helenou Vaňkovou a Jaroslavem Zaviačičem o stenografii.

FILM LÁSKA VŠEMI DESETI

Psala rychle, milovala hluboce. …

Film Láska všemi deseti obsahuje řadu scén šampionátů v rychlém psaní na stroji, od lokální soutěže, přes pařížské kolo až po celosvětové mistrovství. Producenti filmu však měli problém do těchto scén najít herečky, které by byly schopné psát dostatečně rychle, aby scény závodů byly přesvědčivé. Spásný nápad byl obrátit se na Českou republiku – v soutěžních scénách můžete vidět tři desítky českých dívek. Nakonec dokonce bylo nutné tyto filmové závodnice opakovaně napomínat, ať nepíší tak rychle. Psaly totiž viditelně rychleji než hlavní hrdinka, která měla ve scéně závodu zvítězit.

Celý článek

TISKOVÁ ZPRÁVA CAGLIARI 2019

20. července 2019 skončilo v hlavním městě Sardinie Cagliari mistrovství světa v informatice (záznamu a zpracování textů), pořádané v rámci 52. kongresu světové organizace INTERSTENO. Češi organizovaní ve spolku Interinfo ČR v tomto tisíciletí na šampionátech dominují a svou pozici obhájili i letos. ČR ziskem 38 medailí z 86 udělených za sebou nechala i země mnohem větší (Čína 17, Turecko 10, USA 7).

Nejúspěšnějším účastníkem celého šampionátu se stala ziskem 5 zlatých a 1 stříbrné medaile Johana Valová (kategorie žáci do 16 let), studentka Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm. Totéž gymnázium navštěvuje její bratr Jonáš, který byl nejúspěšnějším účastníkem minulého mistrovství, v Berlíně též ještě v kategorii žáků získal 9 medailí, z toho 8 zlatých. Letos naši republiku reprezentoval v kategorii juniorů (16–20 let) a v ní byl opět nejúspěšnější (5 zlatých a 1 stříbrná medaile). Skvěle mu sekundovala Martina Ivanova, studentka Slovanského gymnázia v Olomouci, která si odnesla 2 zlaté, 2 stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Tento web

Doporučuji

Zajímavosti

Copyright © 2012-2020 Všechna práva vyhrazena Škola DOMINIKA | hosting | Sdílej Školu Dominika na Facebooku
Škola DOMINIKA vás naučí velmi efektivní metodou psát všemi deseti a to v pohodlí vašeho domova.